Bursa Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi

DOST PAKİSTAN DAN ZİYARET

Deri ve deri ürünleri imalatı alanında Türkiye çapında ve bölgemizde bir ana üretim ve ticaret merkezi haline gelmeyi hedefleyen Bursa İhtisas Deri OSB’nin çalışmaları dikkat çekmeye devam ediyor.

Pakistan Dericiler Birliği’ne bağlı yöneticiler ve sanayiciler Bursa İhtisas Deri OSB’yi (BİDOSB) ziyaret etti. Bursa İhtisas Deri OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Rıfat Aygüler’i makamında ziyaret eden birlik üyeleri, Bursa’da ve ülke genelindeki sektörel gelişmeler ve OSB’nin çalışmaları hakkında Başkan Rıfat Aygüler’den bilgiler aldı.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Rıfat Aygüler ise Bursa’nın jeopolitik konumu, işgücü, hammadde kaynaklarına yakınlığı, bu alandaki geçmişi yüzerce yıla dayanan tecrübesi ile bir ülkesinin ve bölgesinin ana üretim merkezi olmaya aday  olduğunun altını çizdi. Başkan Aygüler, Bursa İhtisas Deri OSB yönetimi olarak göreve geldikleri ilk günden bu yana bu amaçla çalıştıklarını belirtti.

Rıfat Aygüler, Bursa’nın bir çok alanda olduğu gibi sektörlerinde de marka bir il  olabileceğinin altını çizerek, ‘Bu anlamda ilk olarak işe bölgemizdeki yapısal sorunları çözerek başlamıştık ve bu hedefimizi gerçekleştirdik. İnşallah bölgemizdeki  doluluk oranını yüzde yüze çıkararak şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine daha fazla katkı koyabilememizin yolunu açacak adımları tek tek atıyoruz. Tüm bu çalışmalarımızın sonucunda BİDOSB İnşallah şehrimizin dünyay açılan kapılarıdan biri olacak’ dedi.