Bursa Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi

BURSA İHTİSAS DERİ OSB’DE RIFAT AYGÜLER GÜVEN TAZELEDİ

Bursa İhtisas Deri OSB, SS Deri Sanayicileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi 2018 Yılı Genel Kurul Toplantısını  gerçekleştirdi. Genel Kurul sonucunda oy çokluğu ile mevcut Başkan Rıfat Aygüler görevini sürdürdü.

Bursa İhtisas Deri OSB, SS Deri Sanayicileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi 2018 Yılı Genel Kurul Toplantısını  gerçekleştirdi. OSB Müdürlük binasında yapılan genel kurula AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Özsoy, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Demir, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Tuncay Kiraz, Nilüfer Belediye Başkan Vekili  Atakan Ünsal, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Latif Deniz, KOSGEB İl Müdürü Erkan Güngör ve üyeler katıldı.
Toplantıda açılış konuşmasını yapan Bursa İhtisas Deri OSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili  Rıfat Aygüler, OSB’mizi ve Bursamızı alanımızda Türkiye’nin ve çevresinin ana üretim merkezi haline getirme hedefiyle çıktığımız bu yolda hep birlikte attığımız güçlü adımlarla, örnek teşkil eden çalışmalara imza atıyoruz” dedi.

Rıfat Aygüler göreve geldikleri ilk günden itibaren bölgelerinin önüne koydukları hedef doğrultusunda çalıştıklarını belirtti. Başkan Aygüler, OSB’lerinin yapısal sorunlarını çözdüklerini anlatarak, OSB’lerini Bursa ve sektör kamuoyunda sözü geçer bir hale getirdiklerini söyledi. Aygüler, “Göreve geldiğimiz günden bu yana 100 milyon $’ı aşan bir yatırımı bölgemize çekerek gücümüze güç kattık. Bölgemiz, Bursamız ve ülkemizin geleceği açısından son derece önemli olan 20 milyon $’lık yenilebilir jelatin tesisimiz, vizyonumuzun en güzel örneklerinden bir tanesidir.
Ülkemizin hedefleri doğrultusunda gereken katkıyı koyabilmek amacıyla bizler de ülkemizin, yakın coğrafyamızın ve dünyanın ana üretim merkezi olabilme yolunda ortaya koyduğumuz irade ve vizyon ışığında;

OSB’mizin doluluk oranını %98 ve üzerine çıkarmak, önümüzdeki elli yılda ihtiyacımız olan arıtma tesisimizdeki tevsi ve yenileme yatırımlarımızı yapmak, olmazsa olmaz üretim araçlarımızdan olan su ihtiyacımızı karşılayacak ikinci göletimizi bölgemize kazandırmak, alanımızda dünya standartlarında bir ARGE ve inovasyon merkezi kurmak, yıllık 72 bin yona yükselttiğimiz üretim kapasitemizi 360 bin tona çıkarmak, Türk deri sektöründe kümelenmeyi sağlayacak olan çalışmalara önderlik etmek, yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yaparak, kendi ihtiyacımız olan enerjiyi üretebilmek gibi hedef ve çalışmalarımızla OSB’mizi ve Bursamızı dünyanın ilk on ana üretim ve ticaret merkezi arasına sokmayı arzuluyoruz.”dedi.
AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç ise Bursa İhtisas Deri OSB Yönetiminin çalışmalarını yakından takip ettiğini söyledi. Burada bir başarı hikayesinin yazıldığını belirten Vekil Gözgeç, AK Parti hükümetleri dönemlerinde üreticilere verilen destek ve önemin en güzel örneklerinden birinin burada sergilendiğini belirterek, yeniden seçilen Başkan Aygüler ve yönetimine başarılar diledi.
Kongre sonucunda yeni dönemde yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluştu:
 
Asil Üyeler:
Rıfat AYGÜLER
Fatih ÇETİN
Serdar Faik PALA
Erol SAYAR
Fatih HEPER
Mehmet KÖSE
A.Baki AKDAĞ
Cengizhan DEMİR
Mehmet KARAMAN
 
Denetim Kurulu:
Şenol GÜRBÜZ
Hamit ÖZDEMİR
Tevfik SAHİLLER
 
Müteşebbis Heyeti:
Rıfat AYGÜLER
Fatih ÇETİN
Serdar Faik PALA
Erol SAYAR
Fatih HEPER
Mehmet KÖSE
A.Baki AKDAĞ
Cengizhan DEMİR
Mehmet KARAMAN
Adil TERLEMEZ
Zafer ULUÇAY
Orhan SAYIN